This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Dywany i meble w stylu skandynawskim

Ach ta Skandynawia… Mroźna północ kontynentu europejskiego musi sobie radzić z dość sporymi skrajnościami, jeśli chodzi o różnice trwania dni i nocy. Przez praktycznie pół rok na dalekiej północy zapada mrok. Stąd grupa specjalistów od wnętrz i wzornictwa wprowadziła w życie to, co nazywamy stylem skandynawskim. Stylistyka ta skupia się na bardzo jasnych wnętrzach. Ściany i podłogi to nie raz odcienie bieli i szarości – wszystko po to, by nawet w pochmurne dni w zimie pomieszczenia były doskonale doświetlone. Rezygnuje się z firan czy zasłon i wpuszcza się do środka jak najwięcej światła.

Co więcej, nawet drewniane deski na podłodze czy panele wybiera się w jasnych kolorach (lub nawet maluje na biało). Dzięki temu jasna kolorystyka staje się wspaniałym tłem na wyjątkowe i kolorowe meble czy dodatki. Wiemy już, jak poradzić sobie z problemem ogólnej kolorystyki ścian i podłóg. Teraz przejdźmy do najważniejszych elementów każdego pomieszczenia w domu – mebli i dywanów.

Meble skandynawskie i designerskie dywany

 

Meble w  muszą być odpowiednio dobrane. Panuje dowolność, jeśli chodzi o kolorystykę, ale pamiętajmy, że głównym założeniem jest podkreślenie prostoty i minimalistyczngo podejścia. Często sam mebel jest pięknym przykładem dobrego i prostolinijnego designu – i zarazem ozdobą pokoju. Dzięki niezliczonej ilości połączeń można stworzyć wiele kombinacji. Co więcej, bardzo często do nowoczesnych wnętrz w północnym stylu pasują np. krzesła czy fotele z odzysku. Retro bardzo dobrze zgrywa się z surowością Skandynawii – może także iść w parze ze stylem typowo loftowym. Pięknym dopełnieniem mebli będą właśnie designerskie dywany.

Naturalne meble i dodatki

Meble skandynawskie powinny być wykonane z naturalnych materiałów – Skandynawowie uwielbiają naturę i chcą podkreślać ją także we wnętrzarstwie. Może się to odbywać za pomocą umieszczonych w środku roślin, ale także krzeseł, szafek czy większych mebli wykonanych z drewna. Styl skandynawski to niesamowita elastyczność i uniwersalność – wspomniane wcześniej połączenia starego z nowym są możliwe właściwie wszędzie. To przecież spora oszczędność! Nie bójmy się zastosować bardzo wyrazistych dodatków. Loftowa lampa w krwisto czerwonym kolorze? Czemu nie! Na białym tle świetnie prezentują się także wszystkie czarne dodatki. Jeśli chodzi o dywany i chodniki, to specjalnie nie ma jednej reguły. Dobrze jest nie przesadzić z wielkością dywanu, tylko eksponować drewnianą podłogę. Chodnik wspaniale będzie prezentować się np. w łazience przy prysznicu czy w przedpokoju. W salonie można umieścić włochaty dywan średniej wielkości, który może się nadać do spędzania czasu przed telewizorem czy ze znajomymi.

 

Niezależnie od tego, czy wybieramy szafę czy dywan – należy pamiętać o bardzo prostych formach. Należy zrezygnować z fikuśnych kształtów na rzecz bardziej organicznych mebli i dodatków. Co moim zdaniem jest najważniejsze, to styl skandynawski nadaje się perfekcyjnie dla świeżo upieczonych lokatorów w nowym mieszkaniu. Dzięki temu można urządzić funkcjonalne mieszkanie bez zbędnych bibelotów – do tego będzie wyglądać wspaniale.

Sorry, the comment form is closed at this time.